Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10198427 krát)
jirike
Host
« Odpověď #675 : Leden 09, 2014, 12:35:44 pm »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

A v čem sem naivni ? Na co to odpovidas ?

Zase odpovidas asi nekomu jinemu, že ?

Je tak slozite použít citaci, nebo se podivat komu odpovidas ?? Co???

Tak když napíše Jirike je naivní tak je asi každému jasné komu odpovídá nebo tobě to jasný není??? :-)

Tohle me jasny je. Ale odpovida me na co ? V cem je ma naivita když sem se k tomuto tematu vubec nevyjádřil. .. Co???
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #676 : Leden 09, 2014, 12:38:06 pm »

Jirike, ty máš štěstí, že jsi řemeslník, protože, pokud jsi trochu šikovný, tak si peníze vyděláš, tomu věřím, ale je to dřina, peníze zasloužené. Znám jednoho Němce, byl to instalatér, dnes už je v důchodu a měl se a má se dobře, má novější BMW, jachtu a domeček s bazeném u španělského Alicante (byla jsem ta a na vlastní oči viděla) a penzi 3500 Eur/měs. Problém je ten, že tento pán si takhle slušně vydělával v době největšího rozmachu Německa a do Bavorska emigroval z východního Berlína. Doufám Jirike, že ti nebude vrtat hlavou na koho to reaguji :-)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #677 : Leden 09, 2014, 12:39:24 pm »

Dobre casy boli za nemeckej marky rakuskeho silingu ked v Eu bolo par statov....a ludom trebalo visa a prac.povolenie...bol veci poriadok...toto raz padne a zavedu sa viza ako niekedy si myslim.... Úsměv
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #678 : Leden 09, 2014, 12:40:07 pm »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

A v čem sem naivni ? Na co to odpovidas ?

Zase odpovidas asi nekomu jinemu, že ?

Je tak slozite použít citaci, nebo se podivat komu odpovidas ?? Co???

Tak když napíše Jirike je naivní tak je asi každému jasné komu odpovídá nebo tobě to jasný není??? :-)

Tohle me jasny je. Ale odpovida me na co ? V cem je ma naivita když sem se k tomuto tematu vubec nevyjádřil. .. Co???

já jsem ti napsala to samé, naivně věříš tomu, že Německo je zázrak,
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #679 : Leden 09, 2014, 12:42:28 pm »

Dorotka toto im nevysvetlis...oni ziju asi na inej planete a v inom nemecku aku mi....poznam vela pripadov biedy chudoby nestastia v nemecku a vsetkeho mozneho...ked clovek nema nemecky pas hned ti naznacia mozes sa vratit domov  Smích Smích Smích

si im dobry dokym tu robis odvadzas dane...ako nahle clovek padne nedari sa mu a chce od statu nieco najradsej by poslali cloveka domov... Úsměv
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #680 : Leden 09, 2014, 12:42:44 pm »

Dobre casy boli za nemeckej marky rakuskeho silingu ked v Eu bolo par statov....a ludom trebalo visa a prac.povolenie...bol veci poriadok...toto raz padne a zavedu sa viza ako niekedy si myslim.... Úsměv

i ta Češka u které jsem pracovala a která se mě ve finiši pokusila ošidit jako dávná emigrantka mi řekla, že nechápe co se to v Německu děje a že se jí v Německu už vůbec nelíbí. A to tady má firmu, která jí jistě neprodělává a je tady pomalu třicet let. Myslím, že jejímu vyjádření se dá věřit, že ví o čem mluví
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #681 : Leden 09, 2014, 12:48:23 pm »

Dorotka to je zaciatok konca....

http://www.cas.sk/clanok/269740/tento-muz-si-zasluzi-obdiv-kazdeho-z-nas-urobil-nieco-co-sa-len-tak-nevidi.html


a tu nech si precitaju vsetci fandovia ameriky...pekny pribech ktory poukazuju na biedu ameriky...miliony ludi tam nema zakladne zdravotne poistenie....nieco strasne....ktomu je nemecko este super.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #682 : Leden 09, 2014, 12:48:43 pm »

Dorotka toto im nevysvetlis...oni ziju asi na inej planete a v inom nemecku aku mi....poznam vela pripadov biedy chudoby nestastia v nemecku a vsetkeho mozneho...ked clovek nema nemecky pas hned ti naznacia mozes sa vratit domov  Smích Smích Smích

si im dobry dokym tu robis odvadzas dane...ako nahle clovek padne nedari sa mu a chce od statu nieco najradsej by poslali cloveka domov... Úsměv

víš, já jsem docházela  ošetřovat jednoho těžce nemocného pána v Mnichově do utečeneckého tábora, který spravuje Charitas a měla jsem pocit, že tihle utečenci asi s politickým azylem se mají lépe než my, co tu pracujeme, platíme daně atd. Bydlí tam zadarmo, mají jednu cimru, pravda společné sociálky a kuchyň, ale tak bydlí třeba i můj syn v rozděleným bytě (za který musí platit a samozřejmě že ne málo), mají možnost se tu učit zadarmo německy, čehož asi nevyužívají, protože se s nimi není možné domluvit. Když tam přijdu do 12 hod. stále jen spí a ještě se tváří že je ruším, když tam jdu udělat zdravotní úkon. Na pokojích bydlí po dvou atd.
« Poslední změna: Leden 09, 2014, 12:49:44 pm od dorotkaforyou » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #683 : Leden 09, 2014, 12:53:47 pm »

Azylanti to nemaju nikde jednoduche....inu situaciu mali niekedy ceskoslovenski emigranti a ina je dnes...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #684 : Leden 09, 2014, 12:55:59 pm »


To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Smích Smích Smích
Proc si to myslis ? Z ceho vychazis ??
Dalsi z Tvych dedukci ? Mrknutí
Uz sem to tady psal, pokud je to pro Tebe tak dulezite, jiste si to najdes.

a nejsi to ty co jsi psal, že pracujete od nevidím do nevidím, manželka chodí ještě po večerech uklízet, máte malý a levný byt? Tak si představuješ dobrý život? Kdybys měl v ČR 2 zaměstnání , tak jsi tam na tom možná ještě lépe. Jenže v ČR je nedostatek práce bohužel. Nechápu, proč si nechcete přiznat, že život je v Německu o hodně dražší a ty příjmy nejsou zase až tak vysoké vhledem k těm nákladům? Nebo to všichni jezdíte na českých RZ, šidíte německý finanční úřad atd.?

Ne, nic takoveho sem rozhodne nepsal. Pokud ano najdi me to a pouzij citaci.
Psal sem ze pritelkyne pracuje na 30h v tydnu v samosce a 10h na ŽL uklizet. Nikoli vsak po vecerech. A 40h tydne je pro me normalni pracovni doba. Zbytek sem odpovidal v jinem temetu, pridam níže. ..

quote author=jirike link=topic=16005.msg39773#msg39773 date=1389259332]

Je to sice hezké, že makáte od nevidím do nevidím, mačkáte se v malém, levném bytě, ale mě by se takový život moc nelíbil. Ale napsal jsi pravdu o životě v Německu, o tom blahobytu, jaký si tak pochvalujete. Někdo holt nemá vysoké nároky a já mám skromné lidi na druhé straně i ráda :-)


Doroto velmi slusne Te pozadam aby si prestala s bezduvodnyma ironickyma poznamkama na moji adresu, jako ze neplatim nemecke pojištění na auto, nebo ze se mackame v malem byte, poznamky k nasim vydelkum a podobne... Dopravazene velmi casto urazkama.

Bez naslednych omluv protoze to zatim ani jednou nebylo opravnene a byli to jen spekulace a domněnky a lži a jen hloupe trapne a pomalu si zacinam myslet že i závistive rejpani.

Pokud sem napsal jak sme to udelali ja s pritelkyni na zacatku, neznamena to ze je to tak i dnes.
A levnejsi bydleni nemusi znamenat malicky byt ve kterym se mackame. Ted mame cca 80m2 za 450,- vcetne vedlejsich poplatku.
Topeni a eletriku si platime sami.
Dale ta prace. Kazdy chce mit do Vanoc hotove bydleni a od davnych dob plati ze rijen - prosinec jsou pro nas obkladace nejsilnější mesice, ale volno si vyberu a tak mam hodin jako kdokoli jiny.
Auto mam koupene tady a na nemeckych znackach.
V ČR byl čistý příjem nasi domacnosti cca 53tis.to me neprijde jako maly, jak si napsala, ale tady je v prepoctu 2,5x vetsi.
Mame se radi a sme tady stastny a jestli se Ti takovy zivot libi nebo nelibi jak tady zijem a jestli by si tak zila Ty a nebo nezila je me vcelku jedno.

Ja Tvuj plat taky nehodnotim ani Tve splaceni 500eur po dvackach...
Ani Tvou praci ani Tvuj zivot...

Každý sam je strůjce svého osudu...

Jeste neco ? Co???

Tohle jsi nepsal ty? Tak asi tvůj dvojník a není to tak dávno:
"Kdyby si trosku cetl i ostani uz by si davno vedel Daron že Tva nemcina je od pocatku lepsi jak ta moje dnes  Mrknutí
Zadny majster nejsem  Úsměv

1.Nasli sme levne bydleni
2.Pritelkyne chodi po praci uklizet aby privydelala
3.Ja mel tento tyden opet 57h (placenych plus cesty)

Nebulime, nebehame po socialkach, makame...
Dnes je to stejne jako pred 2 rojy kdyz sem sem na trvalo prisel, tak me nepodsouvej Tve teorie... Jake to bylo tenkrat a jake dnes.
Ja ziju v realite a sem s ni spokojenej  Mrknutí

Trosku si znetvoril i teorii socialniho statu.
Jistěže nebudes zadat stat o prispevek na bydleni az budes mit 2500,-€ netto...
Teoreticky... Opet. Jako u toho bytu.
To totiz neni realita nýbrž Tve domenky.
Ja Ti to samozřejme preju ale zaroven nabadam k opatrnosti...
Aby si tady za 10 let nepsal ze uz si tady deset let a....
Tim chci rict ze casy kdy prace IT techniku a programatoru byla zlate udoli uz jsou pryc...
Dnes je trh nasycen tolika lidmy v tomto oboru ze pokud nenabizis opravdu neco vyjmecneho, tak by se Ti mohlo stat ze i s lepsi nemcinou to nebude nic moc...

Takze krucek po krucku za lepsim zivotem bude asi lepsi cesta nez ta, kterou tady prezentujes...

To ze - Dnes buduna socialce at me pomuze a za rok nebo dva budu mit 2,5 tisice... a vratim
Aby se Ti nestalo ze budes tam kde ses a budes rad...  Mrknutí že to vubec mas...

Moje teorie na socialni stat je malinko jina....
Ze Ty tomu statu davas...
A on Ti to vraci treba v peknych silnicich, v usmevavych urednicich na uradech a jinych...

A zaroven Ti kryje (ten stat) zada a kdyby se Ti neco prihodilo a Ty to potreboval, tak Ti to vrati i tak, že Ti pomůže

A ne ze Ty ho nejdriv vysajes a pak mu to mozna vratis....
Takovych lidi je minimum (cest vyjimkam jak rika Hary

Jiny stat Ti poskytl bezplatnou zdravotni peci take skolu.
Tu vysokou nevim jestli nebyla soukroma ale i tu stat podporuje.
Tedy nejmene 20 let do Tebe stat uz investoval s teoretickou vidinou toho, že Ty dostudujes, zacnes makat a odvadet soc.zdrav.a dane a zacnes to tomu statu vracet...
A co se stalo ??  Mrknutí
Si v jinem statu a opet ho chces nejdriv dojit...

Hm ? Neni na tom neco ?  Mrknutí

Nekteri lide su ten socialni system představují zajimave...  Smích"

[/quote]

Ano to sem psal ja. Ale neni tam nic o tom že bychom se mackali v malem byte, ani ze chodi po nocich uklizet, ani ze mam auto na ceskych RZ, ani ze bychom v ČR vydelavali každý 10tis.a ani to ze bych to delal porad stabilne tech 57h za tyden.

Neni tam nic z toho co si napsala Ty...

Psal sem jen nekomu jinemu ze jde zacit v jinem state i jinak nez na socialce...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #685 : Leden 09, 2014, 01:04:01 pm »

Ale ja neverim naivne ze Nemecko je zazrak...  Smích
Pisu jen proc sme odesli sem, v cem vsem je rozdil a...
Ze se tady mame lip a v cem a proc...
Ja neberu nikomu tu jeho realitu, ani Dorote ani Harymu...
Zijte si tak jak uznate za vhodne a jak Vam jde... oba tri...  Mrknutí
Jen nevnucujte a nepodsouvejte tuto realitu nam ostatnim kteří ji rozhodne nesdílíme...

Sme tady spokojeny, stastny... Co Ti/Vam na tom vadi ??

« Poslední změna: Leden 09, 2014, 01:07:39 pm od jirike » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #686 : Leden 09, 2014, 01:06:52 pm »


To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Smích Smích Smích
Proc si to myslis ? Z ceho vychazis ??
Dalsi z Tvych dedukci ? Mrknutí
Uz sem to tady psal, pokud je to pro Tebe tak dulezite, jiste si to najdes.

a nejsi to ty co jsi psal, že pracujete od nevidím do nevidím, manželka chodí ještě po večerech uklízet, máte malý a levný byt? Tak si představuješ dobrý život? Kdybys měl v ČR 2 zaměstnání , tak jsi tam na tom možná ještě lépe. Jenže v ČR je nedostatek práce bohužel. Nechápu, proč si nechcete přiznat, že život je v Německu o hodně dražší a ty příjmy nejsou zase až tak vysoké vhledem k těm nákladům? Nebo to všichni jezdíte na českých RZ, šidíte německý finanční úřad atd.?

Ne, nic takoveho sem rozhodne nepsal. Pokud ano najdi me to a pouzij citaci.
Psal sem ze pritelkyne pracuje na 30h v tydnu v samosce a 10h na ŽL uklizet. Nikoli vsak po vecerech. A 40h tydne je pro me normalni pracovni doba. Zbytek sem odpovidal v jinem temetu, pridam níže. ..

quote author=jirike link=topic=16005.msg39773#msg39773 date=1389259332]

Je to sice hezké, že makáte od nevidím do nevidím, mačkáte se v malém, levném bytě, ale mě by se takový život moc nelíbil. Ale napsal jsi pravdu o životě v Německu, o tom blahobytu, jaký si tak pochvalujete. Někdo holt nemá vysoké nároky a já mám skromné lidi na druhé straně i ráda :-)


Doroto velmi slusne Te pozadam aby si prestala s bezduvodnyma ironickyma poznamkama na moji adresu, jako ze neplatim nemecke pojištění na auto, nebo ze se mackame v malem byte, poznamky k nasim vydelkum a podobne... Dopravazene velmi casto urazkama.

Bez naslednych omluv protoze to zatim ani jednou nebylo opravnene a byli to jen spekulace a domněnky a lži a jen hloupe trapne a pomalu si zacinam myslet že i závistive rejpani.

Pokud sem napsal jak sme to udelali ja s pritelkyni na zacatku, neznamena to ze je to tak i dnes.
A levnejsi bydleni nemusi znamenat malicky byt ve kterym se mackame. Ted mame cca 80m2 za 450,- vcetne vedlejsich poplatku.
Topeni a eletriku si platime sami.
Dale ta prace. Kazdy chce mit do Vanoc hotove bydleni a od davnych dob plati ze rijen - prosinec jsou pro nas obkladace nejsilnější mesice, ale volno si vyberu a tak mam hodin jako kdokoli jiny.
Auto mam koupene tady a na nemeckych znackach.
V ČR byl čistý příjem nasi domacnosti cca 53tis.to me neprijde jako maly, jak si napsala, ale tady je v prepoctu 2,5x vetsi.
Mame se radi a sme tady stastny a jestli se Ti takovy zivot libi nebo nelibi jak tady zijem a jestli by si tak zila Ty a nebo nezila je me vcelku jedno.

Ja Tvuj plat taky nehodnotim ani Tve splaceni 500eur po dvackach...
Ani Tvou praci ani Tvuj zivot...

Každý sam je strůjce svého osudu...

Jeste neco ? Co???

Tohle jsi nepsal ty? Tak asi tvůj dvojník a není to tak dávno:
"Kdyby si trosku cetl i ostani uz by si davno vedel Daron že Tva nemcina je od pocatku lepsi jak ta moje dnes  Mrknutí
Zadny majster nejsem  Úsměv

1.Nasli sme levne bydleni
2.Pritelkyne chodi po praci uklizet aby privydelala
3.Ja mel tento tyden opet 57h (placenych plus cesty)

Nebulime, nebehame po socialkach, makame...
Dnes je to stejne jako pred 2 rojy kdyz sem sem na trvalo prisel, tak me nepodsouvej Tve teorie... Jake to bylo tenkrat a jake dnes.
Ja ziju v realite a sem s ni spokojenej  Mrknutí

Trosku si znetvoril i teorii socialniho statu.
Jistěže nebudes zadat stat o prispevek na bydleni az budes mit 2500,-€ netto...
Teoreticky... Opet. Jako u toho bytu.
To totiz neni realita nýbrž Tve domenky.
Ja Ti to samozřejme preju ale zaroven nabadam k opatrnosti...
Aby si tady za 10 let nepsal ze uz si tady deset let a....
Tim chci rict ze casy kdy prace IT techniku a programatoru byla zlate udoli uz jsou pryc...
Dnes je trh nasycen tolika lidmy v tomto oboru ze pokud nenabizis opravdu neco vyjmecneho, tak by se Ti mohlo stat ze i s lepsi nemcinou to nebude nic moc...

Takze krucek po krucku za lepsim zivotem bude asi lepsi cesta nez ta, kterou tady prezentujes...

To ze - Dnes buduna socialce at me pomuze a za rok nebo dva budu mit 2,5 tisice... a vratim
Aby se Ti nestalo ze budes tam kde ses a budes rad...  Mrknutí že to vubec mas...

Moje teorie na socialni stat je malinko jina....
Ze Ty tomu statu davas...
A on Ti to vraci treba v peknych silnicich, v usmevavych urednicich na uradech a jinych...

A zaroven Ti kryje (ten stat) zada a kdyby se Ti neco prihodilo a Ty to potreboval, tak Ti to vrati i tak, že Ti pomůže

A ne ze Ty ho nejdriv vysajes a pak mu to mozna vratis....
Takovych lidi je minimum (cest vyjimkam jak rika Hary

Jiny stat Ti poskytl bezplatnou zdravotni peci take skolu.
Tu vysokou nevim jestli nebyla soukroma ale i tu stat podporuje.
Tedy nejmene 20 let do Tebe stat uz investoval s teoretickou vidinou toho, že Ty dostudujes, zacnes makat a odvadet soc.zdrav.a dane a zacnes to tomu statu vracet...
A co se stalo ??  Mrknutí
Si v jinem statu a opet ho chces nejdriv dojit...

Hm ? Neni na tom neco ?  Mrknutí

Nekteri lide su ten socialni system představují zajimave...  Smích"


Ano to sem psal ja. Ale neni tam nic o tom že bychom se mackali v malem byte, ani ze chodi po nocich uklizet, ani ze mam auto na ceskych RZ, ani ze bychom v ČR vydelavali každý 10tis.a ani to ze bych to delal porad stabilne tech 57h za tyden.

Neni tam nic z toho co si napsala Ty...

Psal sem jen nekomu jinemu ze jde zacit v jinem state i jinak nez na socialce...
[/quote]

jasně,uváděl jsi jak jste pracovití a skromní, to je mi sympatické, teď se za to stydíš? :-(
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #687 : Leden 09, 2014, 01:10:15 pm »

Panove dajte si vsetci nato kavicku....Jirike ludia si zasluzia socialne istoty...dufam,ze proti tomu nic nemas... Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #688 : Leden 09, 2014, 01:16:57 pm »

Ne. Za nic se nestydim. Ani nechapu vcem vidite oba mou naivitu.
Sme tady spokojenejsi v mnoha směrech a Nemecko zatim ve vsem splnilo naše očekávání. ..
Jeden jediny zakaznik me nezaplatil a okradl me, což je v porovnani s ČR taky dobry a navic mam nadeji ze me muj vydelek uhradi, což bych v ČR nemel...
Delka vyřizování papiru na uradech je katastrofa (myslim Kindergeld) ale nijak nas to neohrozuje a daji me to i zpetne, což by byl v ČR taky problem...
Ve vsech smerech spokojeny... a male vyjimky jen potvrzuji pravidlo
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #689 : Leden 09, 2014, 01:20:36 pm »

Panove dajte si vsetci nato kavicku....Jirike ludia si zasluzia socialne istoty...dufam,ze proti tomu nic nemas... Mrknutí

Ne Hary nemam. Psal sem Ti to uz mnohokrát Mrknutí
Jsem jen bojovnik proti zneužívání soc . systému a hranici zneužívání mame kazdy jinde... ale to uz vim davno Úsměv

Kavicku mam pred sebou, mam volno, vylepsuju nam bydleni Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München