Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10590439 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #360 : Září 09, 2013, 11:21:39 pm »

Ona ostala vo v zapadnom
Je to velmi mila a ludska osoba ...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #361 : Září 09, 2013, 11:24:43 pm »

Akoze akoby si sa ty tvaril, keby si cele generacie niekde zil, mal tam majetok a potom by ta niekde len tak odkial vyhodili?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #362 : Září 09, 2013, 11:26:23 pm »



Diddi, potom to ale nemozes brat osobne, mam znamu odsunutu sudetsku Nemku a ta ma stale velmi negativne pocity voci Cesku, najma, ze Benesove dekrety nikdy neboli zrusene (ako symbolicke gesto)

U starsiho cloveka bych to i vzala, tam je to k pochopeni (i kdyz paradoxem je, ze minimalne polovina meho vlastniho pribuzenstva byla tez odsunuta a ja jsem vlastne ze tri ctvrtin Nemka Škleb), coz oni samozrejme nemohou vedet. Ale u mladsich se me to dotkne. Tam je to neco jineho.
Naopak jsem mela v byvalem nemeckem bydlisti souseda, ten byl po valce dokonce v zajateckem tabore kousek od meho rodneho mesta, mela jsem je i s jeho pani moc rada, nikdy ani naznakem mi nedal najevo nejakou nenavist.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #363 : Září 09, 2013, 11:32:03 pm »

Jahodo, oni pry jsou nastvani (ti puvodni obyvatele nemeckeho pohranici), ze se jich museli ujmout. Je to divne, ale dodneska je mezi sebe pry uplne nevzali. To je znat hlavne na tech vesnicich.Tam se presne vi, kdo je "naplavenina".
Jak jsem jiz psala, moje rodina to zazila s tim odsunem na vlastni kuzi, ale tak to proste bylo a nemuzu rict,  ze to povazuji za nespravne. Az na ty divoke odsuny, samozrejme.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #364 : Září 09, 2013, 11:34:01 pm »

didi, ono to nebolo celkom ok
Benes to iste robil s Madarmi, ze ich vysupol prec a mj dedko mal madarsku narodnost, skoro bol odsunuty a mama (jeho dcera) hovorila, ze susedi sa casto takto zbavli takych Madarov, co ich nemali pre nieco radi (napr. aj im zavideli) a ohlasili ich, ze spolupracovali s rezimom ...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #365 : Září 09, 2013, 11:36:07 pm »

"Napriek tomu, ze mam Nemecko velmi rada, tak som sa po 10 rokoch vratila aj s detmi na SK. Ta krajina je pre cudzincov jedna velka frustracia a hlavne ak zarabaju nadpriemerne."

harry ty chod niekde do riti ... ako ti uz niekto spravne napisal, ak sa ti v Nemecku tak hrozne nepaci, tak co sa nevratis naspat?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #366 : Září 09, 2013, 11:42:04 pm »

Jahodo, samozrejme, ze se pri tom prihodilo mnoho zleho a bezpravi, spousta Cechu-kolaborantu a hajzlu otocila kabat a nejednou z nich byli nejvetsi vlastenci.....Presto me nenapada jine reseni. Pouze se to asi melo provest jinak. Ale vsichni nebyli odsunuti. Napr. moje babicka z otcovy strany, Rakusanka, tata chodil povinne do nemecke skoly, stryc povinne v Hitlerjugend...Babicka byla 1 den zavrena, pak ji pustili, sousede se za ni postavili. 10 let byla bez obcanstvi. Ale nevyhnali ji. Asi proto, ze jim nemeli co vzit. Meli akorat maly domecek.
 Moji  pribuzni v Heidelbergu z toho maji trauma dodnes. V Cechach dodneska existuji nemecke spolky.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #367 : Září 10, 2013, 06:31:44 am »

Ja pochazim z byvalych Sudet a mam nemecke prijmeni.
Urcite se stalo i hodne spatneho...
Nejvice bezpravi zazili smisene rodiny...
Muj dobry znamy a kamarad videl svou babicku az v roce 1980 v zapadnim Berline.
Ona sla do odsunu dobrovolne po te, co ji nasi bratri osvoboditele z Ruska, jako jedinou Nemku v rodine, vymlatili vsechny zuby a hromadne znasilnili...
Po tomhle se neni cemu divit, že dobrovolne odesla spousta dalsich, kteří ale zustat mohli a k nacistum se nikdy nehlasili.
Hodne jich treba v naší vesnici zustalo.
Ani tohle neni jen cerno-bile...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #368 : Září 10, 2013, 07:23:13 am »



 Jahodka mne sa paci v Nemecku,len ho nezieriem ako Ty a dalsi a nemam iluzie otom vsetkom...dal som to tu zamerne aby ste precitali aj reakcie inych ludi kdeze na toto forum chodia ti isti...jedine s cim nesuhlasim je,ze cudzinci robia podradne prace..ja sam poznam vela slovakov a cechov co v Mnichove maju ovela lepsie prace ako nemci...takze reci otom,ze slovaci cesi robia,len podradne prace su nezmysel...ale ta pani co je v Nemecku 15mes a uz pise ody a oslavne piesne pomaly na Nemecko...to je specialita cechov a slovakov vliez vzdy niekomu do analu...stym nic neurobime  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #369 : Září 10, 2013, 07:25:35 am »



 Jirike to co sa stalo z odsunutymi nemcami je naozaj smutne...najhorsie natom je,ze vela svinstiev na konci na nemcov pachali ti cesi a slovaci ktori boli vojnou najmenej postihnuty...mne jedna nemka povedala..za chlapa mozem mat asi kazdu mentalitu...ale nikdy v zivote nie rusa...rus je symbol by som to tak nazval zveri besnej zveri od ktorej nevies co mozes cakat...neraz na svinstva vojny doplatia nevinni..zial.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #370 : Září 10, 2013, 08:14:06 am »

Harry,
...to už stačí, dost....
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #371 : Září 10, 2013, 10:09:37 am »

Netahejte sem historii.........
Poměr odsunutých vs. zplynovaných,umučených,zastřelených milionu lidí,kteé němci nespravedlivě napadli....
To se opravdu nedá srovnávat.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #372 : Září 10, 2013, 11:09:54 am »

Tak z jineho konce. Kdyz jsem tu napr. psala o tom piskovisti, tak by me zajimalo, (to budou spis vedet ti s detmi), jak vybavena detska hriste se u vas nachazeji?
Konkretne jde o to, ze dle nejakych smernic EU je povinnost detska hriste ohrazovat, v Cechach se tomu. pokud vim, podridili a bud zrusili spoustu detskych hrist nebo je skutecne ohradili. V Nemecku ne. Aspon tam, kde ziju najdu 1 ohrazene  hriste z 10.
Dalsi priklad: hospody, restaurace..... Muj bracha jednu zrizoval- neskutecna sikana. Bezdotykove baterie i i v kuchyni, atd., atd. V Nemecku zcela jiste ne.
To jen pro srovnani.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #373 : Září 10, 2013, 11:50:44 am »



 Peter snad mi nechces hovorit co mam pisat a co nie... Šok
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #374 : Září 10, 2013, 11:51:50 am »



 Rusna to ano...odpustit by sa im malo,ale nikdy nato nezabudnut...a pripominat to vzdy mladym generaciam...jedno v ktorej krajine...su...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München