Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10590139 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #420 : Říjen 14, 2013, 08:06:31 pm »

Pro nas vztah udelam cokoliv.... Škleb Škleb

hrozne, tito muzi Škleb
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #421 : Říjen 28, 2013, 02:05:21 pm »

Mohl by někdo prosím napsat, kdo žije v Německu, jak vnímá situaci v Čr? Zajímalo by mě, zda žijeme v normální zemi jak se nám snaží všichni namluvit , nebo ne. Zda to - co se děje v Česku, by se mohlo stát  běžně i v Německu. Např. poslední prezidentská milost, kdy zůstanou nepotrestání tuneláři. Je v Německu možné ukrást miliardy bez toho aniž by se někomu něco stalo? A co se týká drobných věcí - existuje v Německu pořad jako Černé ovce, nebo Reportéři, nebo Případ pro Ombudsmana? U nás  v těchto pořadech lidé vidí, že můžete být nepoctivý, okrádat lidi a nikdo vás nenajde, nebo když vás najdou, tak vám nedokáží špatný úmysl, nebo ti lidé tu firmu prodají na bílého koně a založí novou a nic se neděje.  Nebo je zde v Čr hrozně moc firem, kteří půjčují na vysoké úroky a lidé pak přicházejí o nemovitosti, příčemž je nechrání žádné zákony. Na ministerstvech se běžně vyskytují zakázky za stovky milionů o kterých rozhoduje něžně jeden člověk bez výběrového řízení a které jsou např i 3x předražené - viz pořad Reportéři. (lze spustit v archivu na online vysílání ČT)
V poslední době se zde objeví i informace, že v jídle je chemická sůl z Polska, krysa zapečená v chlebu, nebo včera byly ve zprávách sušenky s jedem na krysy.  Ještě teď se objevují otravy jedovatým alkoholem. Myslíte si, že má smysl žít v zemi, kde nepoctivost a krádeže ve velkém jsou normální a kde se naopak berou stokoruny invalidům, zdravotně postiženým? Můžete někdo srovnat Německo a Čr, abych si Německo nějak neidealizoval? moc díky všem

Tak já jsem hodně z Německa po téměř třech letech docela rozčarovaná. Češi si Němce a Německo hodně idealizují. Zlaté Česko a jeho bordýlek. Ať je to jak chce, je v ČR daleko levněji. A v Německu taky spousta věcí nefunguje tak jak má, bohužel. A výdělky neodpovídají životním nákladům v dnešní době ani v Německu, to je fakt.
Zaznamenáno
misin77



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #422 : Říjen 28, 2013, 02:33:37 pm »

Za posledni 3 roky co jsi v Nemecku se v CR hodne zmenilo.Samozrejme k horsimu.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #423 : Říjen 28, 2013, 02:59:53 pm »

Jahoda je pravda,ze taka korupcia a bordel aka je vo vychodnej europe nieje v Nemecku ani inde na zapade....Nemecko este vo vela veciach ma poriadok...to sa musi nechat...aj tu je korupcia,ale robi sa inteligentnejsie a nieje to tak na ociach ako vo vychodnej europe...ale svinstva sa robia vsade...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #424 : Říjen 28, 2013, 03:05:09 pm »

Jahoda ale krajina to niesu,len politici a zlodeji,to je aj krasna priroda v Cesko-Slovensku nasi pribuzni znami...skola...miesta kde clovek zazil pekne chvile...a nie kazdy je doma zlodej a hulvat...takto sa neda brat..mi by sme sa mali snazit nase krajiny ocistit a nie ako krysy zduchnut na zapad... Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #425 : Říjen 28, 2013, 04:05:20 pm »

Já si myslím, že člověk může nadávat jedině když je v Mnichově už dlouho a zvykl si. V té chvíli by měl odjet a žít rok doma aby se zase rád vrátil Úsměv Najednou mu bude připadat Mnichov tak pěkný!
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #426 : Říjen 28, 2013, 05:31:56 pm »

Tak já jsem hodně z Německa po téměř třech letech docela rozčarovaná. Češi si Němce a Německo hodně idealizují. Zlaté Česko a jeho bordýlek. Ať je to jak chce, je v ČR daleko levněji. A v Německu taky spousta věcí nefunguje tak jak má, bohužel. A výdělky neodpovídají životním nákladům v dnešní době ani v Německu, to je fakt.

Nemohu uverit vlastnim ocim. Doroto, Doroto, jak jsi stara, tak jsi nechytra. Prave ten tvuj vzyvany bordel (vsude) je pricinou toho, ze se tu citis jako chudy kul v plote. Ponevadz kdyby ho (myslim toho bordelu) v Cesku nebylo, tak by te ani nenapadlo domahat se almuzen v (nepratelske) cizine, proste proto, ze by ses v pohode uzivila doma. Nicmene mame svobodu pohybu pracovni sily, tak co ti brani misto narku na drahe Nemecko odejit do nejake levnejsi zeme ?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #427 : Říjen 28, 2013, 06:39:20 pm »

Pepik ma pravdu...asi sme zvyknuty na ten cesko-slovensky bordel Smích Smích

Pepik a ktora zem je lacnejsia...?
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #428 : Říjen 28, 2013, 07:36:11 pm »

nejde jen o to ktera je lacinejsi. ale slzsel jsem ye idealni je pracovat ve svzcarsku, hodne jsem na to slzsel chvalu, ale tam musi bzt takz strasne draho. ale prz je tam dobre pracovat
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #429 : Říjen 28, 2013, 07:51:09 pm »

Svajciarsko na pracu,ale zit napr v nemecku...niekde na pohranici..draho je vo Svajciarsku,ale asi raz tolko tam zarobis co v Nemecku...ale nieje lahke sa tam dostat...vynimka je zdravotna sestra,elektrikari a podobne remeselnicke profesie...gastronomia na sezonne prace..je to mala krajina a v mestach tam zije vela cudzincov co nemaju pracu...a svajciarsky urady sa snazia najprv tych ludi zamestnat...ale ked clovek ma dobru nemcinu skusenosti z nemecka ci rakuska sancu ma tam najst iste job...ale niekedy peniaze niesu vsetko...svajciarske domovy dochodcov vo velkom hladaju personal...
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #430 : Říjen 28, 2013, 09:45:45 pm »

Tak ja jsem si v Cesku do jiste doby vydelavala hezke penize a mela jsem klid,zadnou velkou drinu,male naklady na bydleni atd. Tady na to muzu jen vzpominat. Ale pravda je, ze se to tam zmenilo,proto jsem tady,ale Nemecko v mych ocich neni zadny zazrak
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #431 : Říjen 28, 2013, 09:53:40 pm »

stare dobre casy nemeckej marky uz Dorotka nepridu... Pláč
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #432 : Říjen 28, 2013, 10:50:30 pm »

Jahodo tobě se nelíbí romantika?Co???  Škleb
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #433 : Říjen 28, 2013, 11:29:55 pm »

Tak ja jsem si v Cesku do jiste doby vydelavala hezke penize a mela jsem klid,zadnou velkou drinu,male naklady na bydleni atd. Tady na to muzu jen vzpominat. Ale pravda je, ze se to tam zmenilo,proto jsem tady,ale Nemecko v mych ocich neni zadny zazrak

v mých očích ano, Německo je stále jedna z nejvyspělejších zemí na světě
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #434 : Říjen 29, 2013, 06:18:19 am »

stare dobre casy nemeckej marky uz Dorotka nepridu... Pláč

Ja zadny rozdil nevnimam a zazil sem doby a vypaty i v Markach.
Co se dalo poridit v r.93 a dyl za Marky to je dnes v Eurech.
A vydelky take... U firmy mel remeslnik 2-2,5 tis.DM a dnes ma totez v Eurech.

Co se ale zmenilo hodne je to, co se za to dalo poridit v ČR.
Vsechno se zdrazilo nekolikanasobne, veskere zivotni naklady, potraviny, bydleni, energie...

Uz to neni o tolik vic jako drive ale vic je to porad...  Úsměv

Ve velkych mestech je pretlak cizincu jako po cele Evrope.
To sroubuje ceny bytu nahoru a ceny za praci dolu...
Uz davno neplati ze se jezdilo do velkych mest za praci a tam se dal vydelat balik...
Dnes je to naopak rekl bych.

I pro me je to tak. Souhlas s Lukasem i když se zbytkem sveta nemama zkusenost a omezim to na Evropu.
Nemecko je jedna z nejvyspelejsich zemi v Evrope  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München