Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9824282 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1455 : Březen 30, 2020, 02:20:49 pm »

https://zivot.org/karantena-jako-dovolena-tisice-cechu-vyrazili-prirody-navzdory-karantene-dostavali-pokuty/?fbclid=IwAR2v0v4yMIjv_yA-A0PbX15NI5oRnmqKoJXXPHK3wJg9OYi24f_R0ZIpGGo
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1456 : Březen 30, 2020, 07:24:57 pm »

a oblubena tema "rouska" ci "rousky" ? ;-)

napr. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-who-noseni-rousek-nema-smysl-opatreni-cesko.A200330_190109_zahranicni_zele
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1457 : Březen 31, 2020, 04:38:39 pm »

K tomu nemám co dodat Rudo....  Škleb
Jeden o voze a druhý o koze.

Ale pokud je to Tvůj názor, budiž...
Já s ním ale nesouhlasím.
Popsal jsi mě to co už jsem slyšel několikrát od Němců  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1458 : Březen 31, 2020, 06:35:14 pm »

70 % populace s průměrnou úmrtnosti cca 5% ?

To je pěkný ,,dárek" na rozloučenou všem těm, kteří Evropu vybudovali...
Vzhledem k tomu, koho se ta úmrtnost převážně týká...

Roušku nenosi jen v EU, na záběrech z USA ji mají i vojáci stavějící zátarasy na ulici...
Jakýkoli záběr z asijských zemí taky s rouškama a respiratorama.

A tady se extra 3x vyjadřuje někdo z WHO o nepotřebnosti a zbytečnosti, taky zajímavé...

Stejně jako že se zřejmě přestalo líbit Rakušanům, být ovcema EU a už zavádějí roušky taky a už se řeší i v Bavorsku...
Proč asi ?
A to je nemají ani v Polsku.....   Mrknutí

Nemluvil jsem zcela o konkrétních blbečkach kteří nedodržují zákon a nařízení, jakých bude všude podobné procento, ale o chování bez respektu lidi napříč všem věkovým kategoriím a všude kam se rozhlednu....

Ale to je beztak marné, něco takového psát, nebo ?
Názor už nám Ruda řekl  Smutek
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1459 : Březen 31, 2020, 08:45:51 pm »

Teď jsem dokoukal zprávy na ČT1 ze záznamu...
Jen kvůli dalšímu prohlášení WHO, věcné a jasné argumenty pro všechny pochybovače a taky pro stádo oveček v EU.

Graf tři nejpostiženějších zemí v EU červenou čarou denní nové případy nakažení a modrou tři země kde se roušky používají.
O více než polovinu menší denní nárůst, za stejný čas, na stejný počet obyvatel, méně než polovina nakažených (počty nakažených jsou přímo úměrně počtu zemřelých, ale průměr cca 5%)

Pak zpráva že jedna ze spolkových zemí zavádí roušky...
Tak asi proč ?

Jsem Tě měl do dneška Rudo za jiný kalibr, než sem dávat příspěvky a linky tohoto typu  Šok

Nevím jaký byl důvod toho celkem trojiho prohlášení WHO, včetně demonstrativniho vystoupení na SK bez roušky k davu...
Ale rozhodně to nebylo pro ochranu zdraví obyvatel.. . ...  Pláč

Když jsi tady byl za Slováka, měl jsem Tě radši....  Kroutím očima
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1460 : Duben 01, 2020, 11:56:57 am »

Možná by se hodilo i přirovnání, že ovcim není potřeba říkat, že je u ohrady vlk.

Protože by se jich mohlo 200 z 1000 ušlapat v panice...

Když jich 50 sežere, půlka si toho ani nevšimne a té druhé půlce se zase něco jen řekne a oni uvěří...

Říkat že ohrada tam je jen proto, aby neutekly ony, je taky zbytečný a už vůbec ať jim nikdo nevysvětluje to, že kdyby tam byl pořádný plot, bylo by mléko a sýr pak v nákladech o 1% dražší...........  Kroutím očima nebo ?

Řekněme jim, to bude dobrý, zvládneme to...
A oni budou spokojený se svou vírou  Úsměv

A kdo by řešil, jestli to skáče po 5% nebo 10% takhle je to pohodlnější, hlavně aby nechtěli teď shánět lepší a drážší plot.

 Hněv  Co???
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1461 : Duben 01, 2020, 03:18:51 pm »

"Stejně jako že se zřejmě přestalo líbit Rakušanům, být ovcema EU a už zavádějí roušky taky a už se řeší i v Bavorsku...
Proč asi ?"

EU zakazala nosit rusky?

preco? no lebo lacny akcionizmus - stat to nic nestoji a politici mozu tvrdit, ze nieco robia ...  ale vyznam to nema.

ked ti to uz vsetko vraveli nemci - potom uz nemame o com diskutovat.
Ked v Cesku vedia co a ako najlepsie urobit - nech sa paci, ja im zelam, nech sa im dari ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1462 : Duben 01, 2020, 03:20:48 pm »

"Jsem Tě měl do dneška Rudo za jiný kalibr, než sem dávat příspěvky a linky tohoto typu"

ano uz ta nebudem otravovat, neboj

uz len odporucanie - odid z Nemecka cim skor, budu tu miliony mrtvych, uz o tyzden ... cital som to od cechov na facebooku, tak to musi byt pravda ...

a nech sa v cechach dari ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1463 : Duben 01, 2020, 03:28:56 pm »

na cisla od nemcov sa neodvolavaj - ti totiz SPINAVO KLAMU !!!!

v nemocniciach, ktore nestihaju, denne umieraju TISICE nemcov ... ale vlada klame a tak sa to nedozvieme ... tak mi to vysvetlovali cesi v skupinach na facebooku, ti sa vyznaju ... takze mna ziadne cisla nezaujimaju, nemci KLAMU !!!

aj to, ze v chripkovej sezone 2017/2018 v Nemecku umrelo len vyse 25.000 ludi to je KLAMSTVO nemeckej vlady ... umierali totiz miliony ...

https://www.aerzteblatt.de/nachrichten/106375/Grippewelle-war-toedlichste-in-30-Jahren


Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1464 : Duben 02, 2020, 12:29:54 pm »

Nevím o čem diskutuješ s kým na FB do toho mě netahej  Kroutím očima
To už je zcela mimo naší diskusi Mrknutí

Já jen říkám, že pokud by měla rouška pomoci zachránit byť jen jeden jediný život, tak je to úplná maličkost od každého z nás, to pro toho jednoho udělat...

Ale evidentně je to mnohem víc, na což existuje hned několik nezvratných důkazů....

Tahá se do toho politika a ekonomika, nic víc.
Je mě jasný že nechtějí a proč, oslovit jediného momentálního výrobce, který to teď dokáže jako jediný chrlit dal po miliónech...

Ale to všechno by teď mělo jít stranou, PODLE MĚ... (ne podle FB, ne podle ostatních Čechů na FB)
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1465 : Duben 02, 2020, 02:23:59 pm »

To fakt patříš k té skupině, která ještě zmiňuje chřipku ?
Rudo, dnes to překoná milion nakažených na světě. 
Každé 4 -5 dní se počty na celém světě téměř zdvojnásobí.

Dnes už snad všichni, všichni odborníci, kteří dříve porovnali s chřipkou téměř všichni toto opustili...

Za pouhé 3 týdny je jen v Německu téměř 1000 lidí mrtvých, s tím samým násobením a nárůstem...

Kromě ulhaneho režimu Číny, tedy nikdo - neví kde je strop a čím to končí a jak to zcela zastavit....

Už před pár týdny bylo na čase teorie o podobnosti  o nakažení a úmrtí na chřipku zcela opustit...

Taky jsem nepsal nic o Německu ale o EU a jejich společné politice, při které by se odhodlali uzavřít hranice asi tak do června tipuju....
Stejně jako změní názor na roušky, pod tíhou argumentů, to zvládnou tak do 14 dnů odhaduji...
Ale na druhou stranu kdo ví......
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1466 : Duben 03, 2020, 10:45:09 pm »

" dnes to překoná milion nakažených na světě. "

ano, a budu ich desiatky milionov - a?
pri chripke je kolko chorych myslis na svete? 50-100.000 ?

"Za pouhé 3 týdny je jen v Německu téměř 1000 lidí mrtvých, s tím samým násobením a nárůstem... "

ano a bude ich este viac - a?

ked cesi chcu nosit rusky, nech nosia
ked cesi chcu zavriet hranice, nech zavru
ked cesi chcu vystupit z EU, nech vystupia.

ale nechapem, preco by nemci mali robit presne to iste ako cesi ...
v minulosti ked EU nariadila nieco JEDNOTNE pre celu EU, tak sa ozyvali nareky, ze EU je zla, ze je to ako kedysi MOSKVA, ze vsetci MUSIA robit to co chce EU atd.

teraz dala EU volnu ruku - Svedsko moze robit opatrenia ktore vyhovuju im, cesi mozu robit svoje opatrenia a EU sa im do toho nestara.

co nechapem - preco sa ale cesi staraju do toho, ake opatrenia maju nemci, preco nenosia rusky atd. atd.

nieco na temu dodrziavania "karanteny" v Cechach ... z ceskeho zdroja ... ja viem, je nedoveryhodny ale lepsi nemam po ruke

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100528/proc-tolik-lidi-porusuje-pravidla-karanteny-protoze-jsou-casto-uplne-pitoma.html

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1467 : Duben 03, 2020, 10:47:13 pm »

uz som asi spominal, ze som povolanim biolog  - a cele to bude hodnotit potom, ked cely ten chaos skonci ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1468 : Duben 04, 2020, 05:32:33 am »

Jak v minulosti ? Ještě nedávno se mohla poprdět vůdčí osoba EU, že někdo v EU zavírá hranice, aniž by to konzultoval...
A jeden po druhém žádají výjimky, protože není kdo by dělal...
A stále to řeší.

Když chtěl někdo zvednout plat na důstojnou hodnotu, tak ,,mohl jít" protože za ním čeká zástup dalších...
A dnes se předhánějí s benefity a platí byt nebo hotel, přidávají peníze lidem i pro opuštěné rodiny...

Hm, hm, hm... jak lidské - je to jen byznys

Ano.... doktore rozumím Ti a chápu jak to myslíš a jaký názor prezentuješ.

Ale přesto nesouhlasím s tím... a ?

Dobře tedy, počkám na Tvé hodnocení, na to ono potom.

A budu doufat, že mě nepoprská někdo cestou do práce (protože někdy musím i tankovat a vylézt z auta a přecejenom respirator není biooblek)

A taky, že tady u toho hodnocení oba budeme  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1469 : Duben 04, 2020, 06:08:07 am »


co nechapem - preco sa ale cesi staraju do toho, ake opatrenia maju nemci, preco nenosia rusky atd.

Nevím prečo ostatní, možná už vidí, že to nějaký smysl má, není jim to lhostejné.

Já osobně proto, že tady žiju a vidím na vlastní oči, co se tady děje a cítím to osobně tak, jako že mě i moji rodinu toto ohrožuje.

Taky proto, že mě to přijde jako pouhá maličkost a vidím v tom jen ,,jiné" důvody a pokud to má efekt tak proč ne ?

Taky jistou neúctu ke staří a k těm lidem, které to kosí nejvíc. Pro vlastní pocit, nebo jiný důvod, řekněme jen ... a ? A to že jich bude ještě víc ?

Nejsem Čech bez práce, nudící se v Česku u FB, bydlím a žiju tady a říkám jak to vidím já.....

Nepodsouvej mě prosím stále ty Čechy z FB
 



nieco na temu dodrziavania "karanteny" v Cechach ... z ceskeho zdroja ... ja viem, je nedoveryhodny ale lepsi nemam po ruke

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100528/proc-tolik-lidi-porusuje-pravidla-karanteny-protoze-jsou-casto-uplne-pitoma.html

Ano, některé věci logiku postrádají a snad jim to lidi i odpustí.
Většina z nich jede podle doporučení Vás biologů a virologů a některé věci prostě jsou narychlo a ne dokonalé, každý z nich to zažívá poprvé...

Ten kdo měl být připraven, není,  kdo by měl mít jasno v doporuceních a radách, tak ten naopak nemá, třeba jako WHO, která nabrala obrat o 180'


https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/neni-to-spatny-napad-zastupce-who-se-vyslovil-pro-pouzivani-doma-sitych-rousek-40319337?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=327510&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null/quote]
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München