Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9824211 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1545 : Červenec 29, 2020, 05:33:21 am »

 Smích díky za odpověď, opět   Škleb

Téma samotné, no nevím, ale mam pocit že část Tvých odpovědí je na texty, které já nevidím, jako kdyby jsi je viděl jen Ty Mrknutí

Já nenapsal o německé vládě ani slovo, přečti si to, máš-li pochybnosti.
V ten moment, jsem psal o politice EU a odměně pro ty, kteří Evropu vybudovali, mam-li být přesný.
A v jeden moment dával Česko a Slovensko za příklad.
A celou dobu jsem psal o všech zemích, napříč, ale každá z nich to v průběhu beztak změnila, bez ohledu na prvotní názor EU.
V ten moment jsem kritizoval i WHO ale i tam se názor změnil o 180'
Taky jsem Ti dal pak za pravdu a později kritizoval přístup v Česku.
Proč to teď vytahovat ? Aktuální situace se mění, je to už pár měsíců Mrknutí

Tvych vlastních odborných názorů jsem se nedočkal, ale i tak díky Úsměv
Tobě taky hlavně zdraví
« Poslední změna: Červenec 29, 2020, 06:03:18 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1546 : Červenec 29, 2020, 11:30:16 am »

Ok politika EU to je nieco ine ako politika nemeckej vlady


Ale ani kvoli politike EU neumierali milony nemeckych dochodcov ...

No ale ja som uz taky, nechapem pisany  text
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1547 : Červenec 29, 2020, 11:39:22 am »

Ano vim a jsem rád že opatření přišla včas  a navíc můžeš tento argument napsat těm, kteří to tvrdili  Mrknutí
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1548 : Srpen 07, 2020, 10:45:57 am »

Kratke aktualne porovnanie situacie Cechy - D:

1. v Cechach - Ve středu v Česku přibylo dalších 244 nakažených.

2. Německo za uplynulý den zaznamenalo 1045 případů nákazy koronavirem.

prepocitane na pocet obyvatelov - Nemecko ma ca. 8x viac obyvatelov = v Cechach je nakazenych ako kebyze je v Nemecku ca. 1952 nakazenych, teda na pomer obyvatelov VYRAZNE viac !!!



zda sa, ze cesi sa spravaju NEZODPOVEDNE !!!! ale nikto uz v cesko-slovenskych skupinach na internete nenadava na nezodpovednych cechov, to uz je v poriadku ... nadavky by sa spustili kebyze to je tak v Nemecku ;-)))
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1549 : Srpen 14, 2020, 06:16:58 am »

 Škleb Tady jsme o tom diskutovali jen my dva a já Ti dal x krát za pravdu a taky jsem psal, že to v Česku zbytečně  uspěchali a podobně, tedy by jsi tento příspěvek mohl vzít tam, kde je to pravda.

Nicméně... jsi zapoměl zmínit další čísla a to počet mrtvých / na počet obyvatel a taky aktuální počet hospitalizovanych (tedy ve vážném stavu) / na počet obyvatel, když už chceš dal porovnávat... taky by šla zmínit (v takové diskusi) úspěšnost testování a rychlost izolovaní a karanteny a obávám se, že by jsi v jakékoli diskusi mohl tak maximálně (opět) sklopit uši.

Jsi maximálně obratný manipulator a rejpal, nic víc  Kroutím očima
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1550 : Srpen 16, 2020, 07:19:36 am »

Jirike - ja som len napodobnil ten styl ktirym si Ty pisal na jar ...  cely narod je nezodpovedny atd.  Úsměv

Ano z pohladu ze "nikto nesmie zomriet" to vsade "uspechali" ... lenze donekonecna nemozu byt vsetci doma a cakat, kedy bude vakcina/liek

Aj ked chapem, ze z Tvojho pohladu by to bolo idealne ... ale ako vidis, aj opatrenia, aj rousky to len spomalia, nezastavia ...

V Nemecku sa rousky nosia a cisla nakazenych stale rastu ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1551 : Srpen 17, 2020, 06:25:08 am »

Nejen proto že jsem byl cca 10dni v Česku...
S Tebou nesouhlasím.
V Česku se roušky odložili, opatření prakticky zrušila a čísla se evidentně mění rychleji.

Požádám slušně a hezky pána ve frontě v Kauflandu o malý odstup, když mě je nepříjemný nejen jeho kontakt, ale i pach mokrého trička a chrchlaní cca 10cm ode mě a ani jsem Koronu nezmínil a on se na mě oboří, proč jako a ať se chovám slušně, že není nemocný...
Co k tomu dodat...

A takových příkladů mám víc.

Lidi si o to říkají podle mě vyloženě sami, nemusí být přece nikdo doma a zároveň dodržovat určitá hygienická opatření a slušné chování.
A to říkám slušně, že je to chování totálního hovada i bez korony, ani nezmiňuji.

Já v tom problém nevidím, neměl jsem problém se do domu seniorů za dědou telefonicky objednat a ani tam být v roušce a celkově dodržovat určité malé věci a vyčkat tak minimálně jak dlouho bude třeba, na vakcinu/očkování.

Dříve jsem viděl mnohem víc nezodpovědnosti v Německu, teď jsem viděl mnohem víc nezodpovědnosti v Česku...

V Německu se dělá to, co po lidech chtějí, co je nařízené.
Co není nařízené, nebo není zakázané je však věc druhá.
A tam pak vznikají nové čísla v Německu.
Pokud (například) se sejde 60lidi v hospodě (Berlin) a jen 16 z nich napíše pravdivé jméno a telefon, zbytek si to se ,,strašnou legrací" vymýšlí, pak je asi trasovaní těžké a čísla rostou...

Nebudu se k tomu už vyjadřovat...
« Poslední změna: Srpen 17, 2020, 07:24:44 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1552 : Srpen 17, 2020, 01:08:04 pm »

nemusis sa vyjadrovat, ja som len chcel naznacit, ze nejake "jednoduche" riesenie na tuto vec nie je -
cize budeme nosit vsetci masky = sirenie nebude
budeme sa "spravat zodpovedne" = sirenie nebude

atd. atd.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1553 : Srpen 20, 2020, 05:46:59 pm »

takze cesi sa rozhodli nadalej decimovat populaciu ... krematoria by sa uz mali pripravit ...

    Roušky nebudou povinné ve školách ani v obchodech. Vojtěch ustoupil

    20. srpna 2020  10:02,  aktualizováno  16:09
    Roušky nakonec nebudou od 1. září povinné ani ve školách, ani v obchodech, ani u kadeřníka, ani v restauracích. „Vyjímáme komerční provozy a školská zařízení. Vnímáme veřejnou debatu, podněty občanů, nejsme hluší a slepí,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-vojtech-schuzka-rousky-vlada-ministerstvo-zdravotnictvi.A200820_093125_domaci_kop

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1554 : Srpen 22, 2020, 07:08:04 am »

Rudo, ptám se znova..., když už tedy placáš dal své nesmysly o českých krematoriích.

Jak je na tom Česko versus Německo v přepočtu na počet obyvatel... v počtu úmrtí ?
Jak v počtu vážně nemocných / hospitalizovanych ?
Jak v počtu nachystaných akutních lůžek a s ventilátory ?
A mohl bych pokračovat, ve všech případech je na tom Německo podstatně hůře...

Taky mám prosím napiš, jak zodpovědně se chovají němečtí turisté na zahraničních dovolených, když téměř polovina se (podle včerejší zprávy Kochova institutu) vrací z Chorvatska a Turecka nakažených.

 Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný

Tvé původně vtipné připomínky se změnily na zoufalou a trapnou snahu - v podstatě nechápu o co, ale těmi krematorii už jsi za čarou  Neřeknu nic

takze cesi sa rozhodli nadalej decimovat populaciu ... krematoria by sa uz mali pripravit ...
« Poslední změna: Srpen 22, 2020, 07:12:25 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1555 : Srpen 23, 2020, 10:48:57 am »

Jirike - s temou obmedzenia populacie si zacal predsa ty ... pisal si, ze nemci tym, ze nerobia opatrenia - napriklad OKAMZITE nezaviedli "rousky" tak ze maju za ciel obmedzit populaciu dochodcov, ktori vsetko vybudovali

ked to uz napisem ja, tak je to trapne ok ... tak proste moje komenty necitaj a mas klid

ja tu trochu len trochu pripomeniem, co som cital od cechov (a slovakov) v marci/aprilia ako sa vytvarala panika, atmosfera strachu, obvinenia politikov ...

napr. https://s12.directupload.net/images/200821/8qncggw7.jpg

tam je vsetko - fasistka, videa z Italie kde kolony vojenskych aut vozili mrtvoly do krematorii, CESI robia vsetko SPRAVNE na rozdiel od nemcov, CESI chrania SVOJ NAROD!!!



Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1556 : Srpen 25, 2020, 11:18:29 am »

Rudo ale Ty lžeš  Mrknutí

A pokud ne, použij moji citaci.

Moje slova byla naopak reakci na velkohubá prohlášení z Bruselu a WHO (nikoli Německa) na to, že Češi zavedli roušky a zavřeli hranici.
Také jsem psal o duchodcích EU, jež EU vybudovali - nikoli o německých... A narážel na opuštěné domy pro seniory, ve Španělsku a Francii kde opustil personál své pozice a ze strachu z nákazy utekly a nechali tam ty lidi napospas osudu, což jsem viděl ve zprávách.

Ty to překroučíš a napíšeš co jsi napsal...  Šok

Pokud jsem psal o nezodpovědnosti Němců, tak pouze o té, kterou sem viděl na vlastní oči a ve zprávách.

Stejně jako o té kterou vidím v Česku.

Ty jsi zamindrákovaný z jiných webů a používáš to stabilně tady a na mě.

Napiš to tam, kde Tvá ironie trefí toho, kdo to psal, ale tady to nikdo nepsal a netvrdil.... (A proto mě to zní spíš trapně, protože jsem se žádné takové diskuse nezúčastnil)   Kroutím očima

Protože nikdo jiný nepřispívá, těžko si to nebrat osobně Mrknutí

Nijak zvlášť jsem netoužil diskutovat a pokud chvilku ano, tak jsi stejně neodpověděl svůj názor...

Jen jsem v té chvíli porovnal co vidím a v čem vnímám rozdíl, ale protože se situace průběžně mění, to co bylo v březnu,bylo už 3x jinak, není to aktuální..... nebo ? Tak proč o tom diskutovat dal.

Stav se od března změnil, katastrofická situace Itálie, Španělska a Francie se od března díky opatřením změnila...
Nakažených ubylo, křivka nákazy změnila, stíhá se léčit...
Zmírnil se nárůst nakažených i zemřelých...

Ironie a vtípky se podle mě nehodili nikdy a ani teď.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1557 : Srpen 26, 2020, 09:16:33 am »

Jo lzu, ale to nic ... takovych bylo hodne co lhali
at si proste fasistka klepe na celo ... cesi to utesni HERMETICKY a ochrani tak svuj narod ;-)

https://s12.directupload.net/images/200821/8qncggw7.jpg

Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1558 : Srpen 26, 2020, 09:19:01 am »

"A narážel na opuštěné domy pro seniory, ve Španělsku a Francii"

aha tak ... ja som myslel ze tato tema ma nadpis "Život v Německu oproti Česku"
ale ok ... proste ty porovnas co ti v danu chvilu pasuje

ale aspon je zabava no ;-)

momentalne uz je fasistka ok, teraz sa POHROMA vali z Chorvatska ... statistice ludi budu zomierat kvoli CHORVATOM !!!!

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/chorvatska-nas-vali-pohroma-zavrieme-pred-utekajucimi-dovolenkarmi-hranice
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1559 : Srpen 26, 2020, 09:20:11 am »

"ale protože se situace průběžně mění, to co bylo v březnu,bylo už 3x jinak, není to aktuální..... nebo ? "

ale jo ... fasistka zustava fasistkou ;-)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München