Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosim o radu - práce na 4 týdny  (Přečteno 36053 krát)
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« : Červenec 02, 2013, 09:55:10 pm »

Nedavno jsem prijel do Mnichova a mam tu domluvenou praci v jedne firme, zatim jen na zkusebni obdobi 4 tydnu. V Cechach jsem vedeny na uradu prace, takze socialni a zdravotni za me plati stat. Prihlaseni k pobytu v Mnichove uz mam vyrizene. A co ted? Jak to mam tedy udelat kdyz tu praci mam v soucasne dobe jistou pouze na ty 4 tydny a abych dostal zaplaceno, zamestnavatel po mne bude potrebovat nejake dokumenty. Diky
« Poslední změna: Červenec 02, 2013, 10:50:25 pm od David » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Červenec 03, 2013, 02:51:14 pm »

Mozna ti ta rada prijde na dve veci, ale ja bych se obratila na cesky urad prace, respektive se z nej odhlasila. Praci mas, holt v zahranici, takze pro tebe cesky urad prace asi nema moc smysl. Zeptala bych se hlavne, pokud by to nemelo vyjit, jestli se eventualne muzes po mesici prihlasit.... (Respektive prihlasit se urcite muzes, jestli to k necemu povede, je druha vec) Urad prace, jak vsichni vime, je pouze chlebodarce pro vice ci mene neschopne uredniky. Pokud od statu dostavas nejakou podporu, kterou bys ctyrtydennim pracovnim vyletem do Nemecka riskoval, je to samozrejme na zvazeni... Predevsim v pripade, ze ti tvuj potencialni nemecky zamestnavatel nabizi praci 'zatim na 4 tydny'. Co musis udelat pro to, abys u nej mohl zustat i potom? Jak vysoke jsou sance, ze z toho neco bude?
Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #2 : Červenec 03, 2013, 06:16:58 pm »

Podporu od nich zadnou nedostavam, jelikoz jsem za posledni 2 roky nepracoval v EU, takze jde jen o socialni a zdravotni. Ale asi mas pravdu, budu jim asi muset zavolat. Myslim, ze mi tam rikali, ze kdyz si najdu praci tak jim mam poslat mailem kopii pracovni smlouvy a tim by me vyradili ze systemu. Jenze tohle je jina situace, ja na tuhle docasnou dobu urcite zadnou smlouvu mit nebudu. Sance, ze tam u te firmy zustanu si jeste netroufam odhadovat, mam za sebou jen pohovor. Da se rict, ze bude zalezet na me jak se jim behem tech 4 tydnu ukazu.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #3 : Září 20, 2016, 07:27:43 pm »

A jak to dopadlo ?

Zůstal jsi tam déle ?

A co český pracák - jak se to vyřídilo ?

Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #4 : Září 22, 2016, 01:58:33 pm »

Ahoj,
no dopadlo to asi nejlepe jak mohlo. Po tech 4 tydnech jsem dostal smlouvu a jsem tu doted Mrknutí Jen uz presne nevim jaky postup jsem zvolil s tim ceskym pracakem v tech nejistych prvnich 4 tydnech. Myslim, ze jsem jim tam asi volal a zeptal se co mam delat. Pak uz jsem jim jen dodal kopii pracovni smlouvy..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München