Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: kladenie sviečok za tých, čo prišli o život v Olympiazentrum!  (Přečteno 92537 krát)
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« : Červenec 29, 2016, 11:30:20 am »

Nejaka naša stretávka, prípadne pozvite aj všetkých vašich kamošov, známych rodinu, čo su "betroffen" prípadne by sa radi zúčastnili.

Neviem, kedy, kde a ako, dávam len ako nápad do pléna.

Pekný deň zatial všetkým ... ľudom dobrej vôle ...

(a aj tej zlej, však ich to prejde, že?  Mrknutí )
« Poslední změna: Červenec 29, 2016, 11:33:04 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #1 : Červenec 29, 2016, 01:50:07 pm »

Nikto žiadny záujem? ok tak ju dnes pôjdem zapáliť sama ....
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #2 : Červenec 29, 2016, 02:51:51 pm »

Vidim, že reči plno, zli teroristi, taki islamisti, hentati atentatnici, ale ked vyzvem na pietnu akciu aj kludne v uzkom kruhu, tak nezajem ... dakujem, aspon viem, ze vsetky tie keci o atetatnikoch a zlych zlych imigrantoch, ala rudo, kozmopolita, hair a didi boli len pretvarkou ... len show .... ukazali ste svoju pravu tvar .... idem tu sviecku zapalit sama .... a spomeniem si na tych ubohych nevinnych ludi, ktori boli len v nespravnom čase na nespravnom mieste sama .... nech odpočívaju v pokoji a mier ich dušiam!  Pláč
« Poslední změna: Červenec 30, 2016, 11:38:31 am od 88barbie » Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #3 : Červenec 29, 2016, 08:12:05 pm »

Ahoj,

nechodim sem casto, ale akurat som sem dnes nakukla. Bola si tu uz?
Ja byvam priamo nad OEZ, od soboty to mam vsetko denne pred ocami.
Neuveritelne mnozstvo ludi sem stale chodi s kvetmi a svieckami. Kazdy den, ked idem okolo, si uvedomim, ske neuveritelne stastie som mala, ze som akurat v tom case bola v praci. Nakupujem tam denno denne. O McDonalde ani nehovorim.
Stale vidiet v tvarach zamestnancov, aky sok museli zazit. Stretavam susedov, ktori maju slzy v ociach, ked na ten zazitok spominaju. Neviem a nechcem si to ani len predstavit, co sa tu muselo odohravat. V piatok a v sobotu poobde je OEZ take preplnene, ze sa clovek casto musi preryvat k vychodu.
Stale mi hlavou beha, co keby som mala v ten den volno, alebo by som akurat dosla z rannej domov...hroza.
A tiez neviem pochopit ludi, ktori tu behaju po streche a parkoviskach, kde sa ten strelec pohyboval a obzeraju si to. Som tak stala na balkone cez vikend, pozorovala to a len krutila hlavou. Dokonca sa tam fotili niektori.
Kyticu a sviecku som tam samozrejme polozila:)


Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #4 : Červenec 30, 2016, 07:44:53 am »

Ahoj,

nechodim sem casto, ale akurat som sem dnes nakukla. Bola si tu uz?
Ja byvam priamo nad OEZ, od soboty to mam vsetko denne pred ocami.
Neuveritelne mnozstvo ludi sem stale chodi s kvetmi a svieckami. Kazdy den, ked idem okolo, si uvedomim, ske neuveritelne stastie som mala, ze som akurat v tom case bola v praci. Nakupujem tam denno denne. O McDonalde ani nehovorim.
Stale vidiet v tvarach zamestnancov, aky sok museli zazit. Stretavam susedov, ktori maju slzy v ociach, ked na ten zazitok spominaju. Neviem a nechcem si to ani len predstavit, co sa tu muselo odohravat. V piatok a v sobotu poobde je OEZ take preplnene, ze sa clovek casto musi preryvat k vychodu.
Stale mi hlavou beha, co keby som mala v ten den volno, alebo by som akurat dosla z rannej domov...hroza.
A tiez neviem pochopit ludi, ktori tu behaju po streche a parkoviskach, kde sa ten strelec pohyboval a obzeraju si to. Som tak stala na balkone cez vikend, pozorovala to a len krutila hlavou. Dokonca sa tam fotili niektori.
Kyticu a sviecku som tam samozrejme polozila:)

dakujem!
aj sa reakciu, aj konecne za nejake ludske vyjadrenie pocitov ...
a dakujem ti aj za to, že si položila sviečku, aj za mna ... ja som tam nebola, nejako tam nedokažem isť ... sviečku som zapalila v kostole za nich

p.s. viac v sukromnej sprave
« Poslední změna: Červenec 30, 2016, 07:49:52 am od 88barbie » Zaznamenáno
JardaL



Karma: 7
Příspěvků: 36


« Odpověď #5 : Červenec 30, 2016, 09:59:56 pm »

Vidim, že reči plno, zli teroristi, taki islamisti, hentati atentatnici, ale ked vyzvem na pietnu akciu aj kludne v uzkom kruhu, tak nezajem ... dakujem, aspon viem, ze vsetky tie keci o atetatnikoch a zlych zlych imigrantoch, ala rudo, kozmopolita, hair a didi boli len pretvarkou ... len show .... ukazali ste svoju pravu tvar .... idem tu sviecku zapalit sama .... a spomeniem si na tych ubohych nevinnych ludi, ktori boli len v nespravnom čase na nespravnom mieste sama .... nech odpočívaju v pokoji a mier ich dušiam!  Pláč

Neni mi jasna souvislost mezi kladenim kvetin, zapalovani svicek obetem teroristickeho utoku navic v tomto pripade posuka nikoliv islamisty a antipatii vuci imigrantskemu blaznovstvi v rezii zaskodniku Merkelova, Dzankers (Junkers).

Ono se ze zabijacek stala zalezitost vsedniho dne a politicka reprezentace ten problem nijak neresi, nelepsi, spise horsi. Na vyjadrovani piety jsem si vyvinul alergii. Psani Je suis xy, kde xy je {Charlie, Paris, Nice,...} se mi vylozene hnusi. Rozhodne bych prisel na demonstraci na odvolani Merkelove, demonstraci proti zprisnovani zakona omezujici porizovani zbrani,...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Červenec 31, 2016, 08:19:14 am »

barbie - ja do Mnichova sviecky zapalovat pridem hned potom, ako dokazes, ze si bola sviecky zapalovat ty v Parizi a v tom severofrancuzskom mestecku, kde podrezali farara ... dufam, ze sa ta to dotklo rovnako a uz sa chystas ... potom sa ja budem chystat na cestu do Mnichova, mam to len nieco cez 500 km xixixi

jaaaj akurat citam ze ani tam v Mnichove nedokazes ist hehehe

ale ked ja sa netrepem 500 km do Mnichova tak uz som zlyyyyyy hehehe
fakt vyborne somariny pises, musis riadnu burku mat v tej hlave, toto by som nedokazal nikdy vymysliet ani kebyze chcem hehehe
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #7 : Červenec 31, 2016, 08:21:06 am »

barbie - takze tie tvoje reci su len show ... len trepat somariny a potom aj tak nejdes zapalit ... ale od inych - co sa nachadzaju 500 km od Mnichova - to uz vyzadujes buahahahaha
tak taketo somariny som uz fat davno necital hehehe
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #8 : Červenec 31, 2016, 08:22:17 am »

barbie - ja do Mnichova sviecky zapalovat pridem hned potom, ako dokazes, ze si bola sviecky zapalovat ty v Parizi a v tom severofrancuzskom mestecku, kde podrezali farara ... dufam, ze sa ta to dotklo rovnako a uz sa chystas ... potom sa ja budem chystat na cestu do Mnichova, mam to len nieco cez 500 km xixixi

jaaaj akurat citam ze ani tam v Mnichove nedokazes ist hehehe

ale ked ja sa netrepem 500 km do Mnichova tak uz som zlyyyyyy hehehe
fakt vyborne somariny pises, musis riadnu burku mat v tej hlave, toto by som nedokazal nikdy vymysliet ani kebyze chcem hehehe

stacilo akciu symbolicky podporit
ale ty si ako pistel pred tebou uz mu ani nie je luto obeti a taketo akcie mu idu na nervy .. som Mnichovcanka tak som myslela na obete v Mnichove, dotklo sa ma to viac ako napr Nice ... ale na rozdiel od teba jednak pouzivam zdravy rozum, jednak vo mne ostal este nejaky cit ... muz hovori, ze v Bavorsku zacina byt atmosfera ako za naciatku vlady Hitlera ... smutne
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #9 : Červenec 31, 2016, 08:28:21 am »

ja v Mnichove nezijem, tak sa ma to dotklo uplne rovnako ako teba to v Nice

a ty si sa tiez netrepala stovky kilometrov do Nice hehehe

a odkial vies, ze som akciu symbolicky nepodporil? jaaaaj lebo som o tom nepisal na mnichov.de hehehe
jasneeee, tvoje logicke myslenie buahahaha

ja som si tuto temu ani len nevsimol kedze tu prvu rubriku o akciach v Mnichove skoro vobec necitam, kedze zijem od Mnichova 500 km hehehe

no dobre, tak splietaj zase somariny dalej - vymysli si zase nieco, preco tu dnes nie som, ja ti prezradim len tolko ze odo dnes startujem na dovolenku takze sem nejakych 10 dni ani nenakuknem ... tak sa kludne rozculuj dalej, ja si urobim krasne leto s rodinou a kamosmi hehehehe
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #10 : Červenec 31, 2016, 08:43:08 am »

rudo, na akciu som vyzvala asi 2 tyzdne po tom, ako sa to stalo, stacilo vyjadrit solidaritu
ale taky pojem je tebe asi neznamy, ty len plny gagor a inak ti je vsetko ukradnute
taky maly sebecky slovacisko
p.s. hair je napr mnichovcanka co ja viem a didi takisto v mnichove zila a teraz je stale v bavorsku, ktore je v poslednej dobe najviac postihnute
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #11 : Červenec 31, 2016, 08:44:02 am »

barbie - takze tie tvoje reci su len show ... len trepat somariny a potom aj tak nejdes zapalit ... ale od inych - co sa nachadzaju 500 km od Mnichova - to uz vyzadujes buahahahaha
tak taketo somariny som uz fat davno necital hehehe

odkial vies ze som nezapalila aj za obete inych utokov ... len toto som zalozila pre mesto Mnichov, takze je to predsa len ine, ty "mudry"
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #12 : Červenec 31, 2016, 08:46:07 am »

ja v Mnichove nezijem, tak sa ma to dotklo uplne rovnako ako teba to v Ni ja ti prezradim len tolko ze odo dnes startujem na dovolenku takze sem nejakych 10 dni ani nenakuknem ... tak sa kludne rozculuj dalej, ja si urobim krasne leto s rodinou a kamosmi hehehehe
preco si myslis ze ma zaujima co robi taky ako ty?
mne si ukradnuty a myslim si osobne ze keby takuto temu zalozila hair alebo didi, tak sa bude predhanat v tvrdeniach, ako si solidarny Jsem v rozpacích
radsej si necham nazor na teba pre seba, lebo ten by bol asi zalovatelny podla hned viacerych paragrafov
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #13 : Červenec 31, 2016, 01:17:16 pm »

tak Jahodo-Barbino, mam pro tebe tip:

http://www.muenchner-dom.de/aktuelles/aktuelles/article/oekumenischer-trauergottesdienst-fuer-die-opfer-des-amoklaufs-in-muenchen.html

Tak, sup, obliknout, posbirat doma zbyle svicky a at uz jsi tam. Jako profesionalni plačka by sis tohle nemela nechat ujit...
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #14 : Červenec 31, 2016, 02:11:01 pm »

ta profesionalna placka to bolo celkom ubohe ... stracas naozaj uroven  Co???

zrejme v tebe zamrzli uz vsetky ludske city, zda sa  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München