Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Formular G100 a G0110  (Přečteno 29818 krát)
deweler



Karma: -2
Příspěvků: 7


« : Září 27, 2016, 11:48:46 am »

Zdravím,
Hľadám niekoho,kto by mi vedel poradiť.Môj zdravotný stav sa ani po 12 mesiacoch marodky nezlepšil a poistovňa mi poslala formulár G100 a G0110 a Antrag auf medizinische rehabilitation.
Myslím si,že poistovňa pošle ten Antrag na Deutsche rentenversicherung.V Nemecku mám odpracované 4 roky a 1 rok  som bol na marodke.Trvalý pobyt mám na SK.
Moje otázky sú:
1,Keď podpíšem ten Antrag,načo mám vlastne nárok?
2,Bude ten antrag posudzovať Deutsche rentenversicherung alebo socialná poistovňa na SK?
3,Z čoho sa vypočíta,koľko budem dostávať nejakú podporu?Z mojich odpracovaných rokov ?


ďakujem každému za radu aj za prípadné nasmerovanie.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #1 : Září 29, 2016, 04:49:44 pm »

Ptej se na různých telefonech v Německu i na Slovači, i konkurenčních zdravotních pojišťoven, a čti weby. Nebo se zeptej na guteFrage.de.

« Poslední změna: Září 30, 2016, 12:07:07 am od Lenke » Zaznamenáno
Petryloona



Karma: 1
Příspěvků: 7


WWW
« Odpověď #2 : Říjen 03, 2016, 12:37:50 pm »

Ten formulář G100 je žádost o lázně/rehabilitace pro pojištěnce a s tím spojené proplacení nákladu na pobyt, léčbu atd.
G0110 je příloha k této žádosti. A protože to jsou formuláře od Rentenversicherung, tak předpokládám, že oni převezmou náklady na rehabilitaci v lázních. Myslím si, že i oni rozhodují, jestli to proplatí a nebo ne. Podle formulářů to vypadá, že je potřeba i vyjádření ošetřujícího lékaře a  zdravotní pojišťovny... 

Bohužel se v této problematice nevyznám a doporučuji, jako Lenke, to řešit telefonicky popř. přes internet...  Ale v každém případě bych kontaktovala pojišťovnu, která mi poslala tento formulář. Oni asi vysvětlí nejlépe o co se přesně jedná.

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München