Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Přihlášení "osoby, která se na dané adrese nevyskytuje"  (Přečteno 48269 krát)
OndraH



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Červen 05, 2017, 12:00:16 pm »

Ahoj,

Pouštím byt v Mnichově, stěhuju se z větší části do ČR, ale mám v Německu ještě nějaké aktivity, nějakou práci, banku, pojišťovnu, takže tu potřebuju mít ještě asi 5 měsíců poštovní adresu a možná mít i nahlášený pobyt (což je asi to samé, nevím, zda je možné tyto věci mít bez nahlášení).

Protože budu do Německa dojíždět jen sem tam (třeba 2x měsíčně na pár dní), chtěl jsem udělat Abmeldung v bytě, který pouštím, a Anmeldung u známých. Ti ale nechtějí, protože jak se zde http://www.mnichov.de/mkportal/modules/wiki/index.php/P%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD_k_pobytu_v_N%C4%9Bmecku píše ("Pokud u sebe přihlásíte osobu, která se na dané adrese nevyskytuje, můžete dostat pokutu až 50.000 €!"), vystavovali by se postihu. Zajímalo by mě teda, jak se definuje vyskytování se na dané adrese, jak často bych tam třeba musel být nebo jak by se to případně dokazovalo.

A také by mě zajímalo, jestli existuje alternativa k tomuhle postupu. Na té samé stránce se totiž píše "Při přestěhování v Německu není třeba se odhlašovat na starém bydlišti". Pokud tomu rozumím dobře, pokud se přestěhovávám v rámci Německa, nemusím dělat Abmeldung na staré a Anmeldung na nové adrese, jen bych mohl na známé převést u banky atd poštovní adresu? Jde tohle?

Jediná další možnost, která mě napadá, je pronajmout si místnost někde za Mnichovem nebo na ubytovně, ač bych se tam reálně vyskytoval stejně málo, jako u těch známých, navíc by to stálo peníze.

Budu vděčný za jakoukoli radu, Německy tolik neumím, abych tomuhle rozuměl z německých ofiko stránek, pokud se tohle vůbec někde řeší.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červen 05, 2017, 02:38:42 pm »

http://www.focus.de/immobilien/experten/hutzel/bussgelder-bis-zu-50-000-euro-5-antworten-zum-neuen-umzugsgesetz-wer-haftet-wenn-der-mieter-keinen-schein-vorlegt_id_5052461.html

Banka ti účet může zablokovat pokud přestanou chodit dopisy - stalo se kamarádovi.
Zaznamenáno
OndraH



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Červen 06, 2017, 06:37:03 am »

Díky za odpověď,

No dopisy by nepřestaly být doručovány, když prostě dojdu do banky a dám jim poštovní adresu známého, ne? Nebo jim musím přinést i nějaké meldepapíry? Pokud vím, tak ne.

V tom článku se píše, že člověk má povinnost se přehlásit, ale neřeší se tam, jak se definuje to, že někdo někde bydlí, zda se můžu přehlásit ke známým, když tam budu přespávat jen jednou za čas nebo se to považuje za nelegální. A také, zda je tahle 14d lhůta na přehlášení relevantní i když u toho známého budu celkem bydlet (mít poštu) méně než 6 měsíců - na to jsem také narazil, že v tom případě se člověk nemusí odhlašovat ze staré adresy ani přihlašovat na novou. Ale je kolem toho dost zmatků, před rokem se měnila pravidla, tak by mě zajímalo, jestli tu někdo může dát detailnější odpověď..
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 06, 2017, 11:57:30 am »

Osobně bych to provedl ve dvou krocích:
- v Německu se odhlásit (když tu nebydlíš, je to jen správně a pokud konta v bance už máš, žádné další ověřování pobytu by nemělo být potřeba, pokud se tedy nepůjdeš nikde osobně prokazovat. Potom u cizinců mohou k pasu/občance chtít i doklad o přihlášení)
- k těm známým prostě nechat poštu posílat c/o - tím dáváš najevo, že pošta chodí k někomu pro třetí osobu a netvrdíš, že tam bydlíš

Přeposílání pošty na c/o bych zařídil jednak přímo u Deutsche Post a jednak u všech obchodních partnerů (bank, poskytovatelů čehokoliv), na které si vzpomeneš.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
OndraH



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Červen 15, 2017, 10:36:12 pm »

Třeba to někomu pomůže, řeším tohle téma i tady v angličtině: https://www.toytowngermany.com/forum/topic/370348-what-is-the-definition-of-residing-at-an-address/
Zaznamenáno
tona



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #5 : Červen 21, 2017, 11:16:00 am »

Take bych se pripojila k tematu , resim take odchod zpet do Cech a nevim presne kde se vsade odhlasit.Bydlela jsem ve Wg takze se odhlasim tam potom na Rathaus  jak jsem cetla musim ukoncit svuj ucet v bance.
Ale nevim jestli je nutne zajit nekam na financak kvuli odhlaseni na duchodove nebo socialni pojisteni v tom se vubec nevyznam a nerada aby me pak nekde dohledavali.
Asi je potreba se odhlasit i na lek.komore .Aok vim ze si vyzvednu potrvzeni o ukonceni u nich ,ale jde mi hlavne o to ostatni.
Adresu na doruceni prip. posty bych zaridila na poste?At to by znamenalo ze na vsech institucich ,kde jsem neco platila -tedy duchodove a socialni- musim tak take zanechat dorucovaci adresu?
Dekuji moc jestli nekdo vi poradit
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München