Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Přechod od agentury pod firmu  (Přečteno 34019 krát)
azizi



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 17, 2018, 12:44:57 pm »

Ahoj,

měl bych dotaz, budu od 1.2.2017 přecházet od per. agentury přímo pod firmu kde pracuji.

Vím, že si musím zajít na pojištovnu (KKH) pro nějaké potvrzení? Steuer ID již mám, Rentnummer také, dále musím jít na nemecký FÚ kvůli přidělení Steuerklasse (budu žádat číslo 1 , jsem bezdětný a bez manželky nebo myslíte, že bych měl zvolit jinou skupinu?) a ti mi pry ještě dají nějaký papír pro český FÚ (ovšem nevím jaký a kvůli čemu). Napádá Vás někoho co bych ještě mohl potřebovat? A nevíte co budu muset vyžádat od českého FÚ? A co za potvrzení vlastně od německé pojišťovny dostanu ?

Díky moc za odpověď
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Leden 17, 2018, 01:32:57 pm »

1. o potvrdeni z poistovne neviem; ked zacnes pracovat vo firme, tak firma je povinna ta prihlasit do poistovne podla tvojho vyberu - to je vsetko

2. Steuerklasse - pokial si slobodny, tak si "Steuerklasse" velmi vyberat nemozes, bude ti automaticky pridelena c. 1.

Zaznamenáno
FrantisekB



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Březen 03, 2018, 06:43:09 pm »

Doklad zo zdravotnej poistovne odo mna žiadal nový zamestnávateľ, aby vedel kam mi má platiť zdravotné poistenie, kedže som už v Nemecku zdravotne poistený bol od predchádzajúceho zamestnávateľa.  Len som šiel so KKH a na počkanie mi potvrdenie dali.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Březen 03, 2018, 08:53:20 pm »

ono v podstate ani nepotrebujes doklad od zdravotnej poistovne, proste im nahlasis o ktoru poistovnu sa jedna a zamestnavatel ked tam nahlasi dane meno, datum narodenia tak si ho najdu  ... cize ide to aj bez potvrdenia.

pretoze ak napriklad niekto v D len zacina, tak poistenie ani este nemusi mat cize mu ziadne potvrdenie vystavit nemozu.

jasne ze potvrdenie od poistovne - ak uz je tam clovek poisteny - je vyhoda, lebo su tam vsetky udaje a aj cislo poistenia - to moze ulahcit jednanie zamestnavatela s poistovnou, kedze v pripade ze sa niekto vola Jan Novak, tak ich tam uz mozu mat aj troch ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München