Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vypoved z prace  (Přečteno 42875 krát)
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« : Leden 29, 2018, 01:08:00 pm »

Ahojte,

zijem na vychode nemecka asi 60 km zapadne od Dresden.

Asi 1 rok pracujem pod agenturou a vo firme v ktorej som pracoval o mna prejavili zaujem ale dozvedel sa to majitel agentury a oni ma presunuli prec.Ale majster bol spokojny s mojou pracou zvaraca a povedal ze ma chce pod firmu ako ostatny nemci.Budem tam sam cudzinec.Poslal som si aj Lebenslauf a sef z tej firmy mi osobne povedali v kancelari ze ma beru.Potrebujem ale dat vypoved z agenturi.Ze vraj musim napisat vypoved ale ja neviem ako to ma vyzerat.V agenture by som im to dal asi 1.2.2018 a napisal by som tam ze chcem skoncit k poslednemu dnu v mesiaci teda 28.2.2018.Ako to mam napisat,vybavit aby mi vyplatili vsetky peniaze.Mam plne zeitkonto.Je to cez 1200 EUR plus odrobeny februar.Nechcem im dat ziadnu sancu ma podrazit.Pocul som ako zamestnancom agenturi nevyplatili zeitkonto ani odrobeny mesiac iba pretoze len tak zdrhli alebo napisali zle vypoved.Nedostali ani cent.

Dakujem.
Zaznamenáno
ehw



Karma: 0
Příspěvků: 37


« Odpověď #1 : Leden 29, 2018, 05:50:21 pm »

To je pravda. Všechno musíš papírově správně udělat. Obyčejné kundigung stačí. Může to být třeba k 6.2. Proplatí tobě potom i těch opracovaných 6 dní. Ohledně dovolené neporadím. Zkus nějakého českého steuberatora
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #2 : Únor 01, 2018, 01:23:45 am »

Bohuzel nepises, jakou mas zkusebni dobu...

Jinak Kündigung neni tak slozita vec...

1. tvoje osobni udaje
2. udaje tveho zamestnavatele (u velkych se vyplati pridat i tvoje osobni cislo a treba datum narozeni)
3. Datum!
4. Betreff (musi obsahovat slovo "Kündigung"  Teprve timto je Kündigung pravne zavazna (napr. "Kündigung meines Arbeitsvertrages")
5. Osloveni (tvuj sef nebo sef personalniho oddeleni)
6. Rucni podpis!!!
7. nezapomenout si nechat potvrdit prevzeti tve vypovedi!!! Zadne hazeni do schranky beze svedku, nejlepe predat osobne sefovi nebo personalnmu oddeleni a nechat si potvrdit prevzeti
8. Vypoved podanou schritlich, zadny email nebo fax!!!

Text je jednoduchy, napr.

Hiermit kündige ich Ihnen meinen bestehenden Arbeitsvertrag ordentlich und fristgerecht zum ....

Pozadej i o vystaveni "pracovniho vysvedceni" - jezis, rekne se to tak cesky? (einfaches oder qualifiziertes Arbeitszeugnis). Pokud jsi po zkusebni dobe, dostanes kvalifikovany - zde se muzes se zamestnavatelem velmi, velmi prevelmi dlouho o jeho zneni (treba i za pomoci pravnika nebo soudu) dohadovat, v zaveru vypovedi podekuj za spolupraci a fertig.

Dulezita je vypovedni doba, kterou mas ve smlouve. Pokud cini napr. 3 mesice a ty podas vypoved napr. 01.01.2018, nemusi (!!!) te zamestnavatel uvolnit k 31.03.2018, nebot v tomto pripade by musela byt vypoved podana prokazatelne nejpozdeji do 31.12.2017 do pulnoci.  Pokud bude zamestnavatel "hajzlik", muze ti ukoncit pracovni pomer az ke konci dubna! Na to pozor. Takze kdyz podas vypoved treba v prostredku mesice s vypovedni lhutou 3 mesice, zbyla pulka mesice, ve ktere jsi podal vypoved se do vypovedni doby nepocita. Dulezite je ve vypovedu uvest, ze ji podavas "fristgerecht und ordentlich",  pokud se tedy nejedna außerordentliche (fristlose) Kündigung, coz jak pises nebude tvuj pripad....

A dobra rada nakonec: nez vypovis, bylo by dobry mit v kapse jiz dalsi uzavrenou pracovni smlouvu, ktera bude lückenlos navazovat na tu predchozi:-)

Doufam, ze jsem nenasekal moc chyb, je pozde a ja jdu do postele...

Jo, pokud tvoje pracovni smlouva nestanovuje jinak, musi ti vyplatit i prescasy na tvem konte (stavajici smlouvu doporucuji dukladne precist). Zde datum vypovedi (pokud bude fristgerecht) nehraje zadnou roli. Bohuzel se k tomu nekteri zamestnavatele moc nehlasi a delaji s tim problemy.. (netyka se jen Zeitarbeitsfirmen, bohuzel)    

Zdravi M.
« Poslední změna: Únor 02, 2018, 01:39:36 am od Markus P. » Zaznamenáno
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Únor 02, 2018, 11:25:25 am »

Zdravim,poslal som to postou na centralu.Volali mi ze mozem skoncit uz dnes a do konca februara budem cerpat z zeitkonta.Mam tam 150 hodin.To znamena ze dostanem peniaze za odrobene 2 dni.Plus kazdy prac.den do konca februara sa mi bude strhavat z zeitkonta?Teraz nastupujem pod firmu to je paradna praca.Ziadne zmeny,mala firmicka.Vsetko nemci.
Zaznamenáno
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« Odpověď #4 : Únor 02, 2018, 11:29:21 am »

A inak dakujem za odpovede a za ochotu.Majte sa.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Únor 02, 2018, 05:45:12 pm »

je to vyhoda, ked su tam vsetko nemci?
Zaznamenáno
ehw



Karma: 0
Příspěvků: 37


« Odpověď #6 : Únor 03, 2018, 10:27:40 pm »

Ja bych pockal na papirove vyjadreni radeji ohledne zeit konta Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München